مرکز پشتیبانی تلفنی و اینترنتی دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد کارابان
شرایط و ضوابط پشتیبانی کارابان

جهت دریافت خدمات پشتیبانی به نکات زیر توجه فرمایید :
١. کلیه محصولات سخت افزاری دارای یک سال گارانتی از تاریخ خرید منطبق با مفاد و شرایط مندرج در برگ گارانتی و یک سال خدمات تلفنی و اینترنتی رایگان می باشد.
۲. ارائه خدمات پشتیبانی بصورت تلفنی و اینترنتی از تاریخ خرید به مدت یکسال بصورت رایگان انجام خواهد شد. پس از گذشت یک سال نیاز به تمدید قرارداد می باشد.
۳. روش ارائه خدمات پشتیبانی، شناسایی مشتری توسط شماره تماس می باشد. لذا در صورت تماس با شماره هایی که در سیستم واحد پشتیبانی ثبت نشده است، امکان برقراری تماس با واحد پشتیبانی مقدور نخواهد بود.
۴. در صورتیکه نیاز به ثبت شماره جدید در سیستم پشتیبانی دارید، از طریق سامانه http://my.41378.ir اقدام نمایید.
۵. پس از گذشت یک سال از تاریخ خرید یا تمدید مجدد خدمات، سیستم بصورت خودکار امکان برقراری ارتباط شما با واحد پشتیبانی را غیرفعال خواهد کرد و صرفا پس از تمدید قرارداد و تایید واحد مالی، امکان ارتباط با این واحد مجددا میسر خواهد شد. جهت تمدید پشتیبانی از سامانه http://my.41378.ir استفاده نمایید.
۶. در صورت اتمام خدمات پشتیبانی سالیانه و درخواست مشتری مبنی بر اعزام کارشناس جهت ارائه خدمات حضوری در محل ایشان، هزینه دریافتی صرفا جهت ارائه خدمات در مدت زمان مشخص شده می باشد و پس از پایان جلسه ی ارائه ی خدمات حضوری و تأیید صحت خدمات توسط مشتری، مشکلات آتی پیش آمده از تعهدات شرکت کاراپرداز خارج بوده و هیچ گونه مسئولیتی را متوجه این شرکت نخواهد نمود. لذا جهت ارائه ی خدمات مجدد، مشتری موظف به تمدید قرارداد خدمات پشتیبانی می باشد.
۷. پس از برقراری تماس با واحد پشتیبانی برحسب ترافیک ایجاد شده ممکن است نیاز به انتظار در صف تا ارتباط با کارشناسان باشد، لذا خواهشمند است تا برقراری ارتباط صبور باشید.
۸. حداکثر مدت مکالمه با کارشناسان، 10 دقیقه بوده و پس از گذشت این زمان، جهت ارائه خدمات بهتر به مشترکین منتظر در صف، تماس به صورت خودکار قطع خواهد شد. در صورت نیاز به مکالمه با کارشناسان باید مجددا با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
۹. ساعات کاری واحد پشتیبانی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 16:30 می باشد. ساعت 13 تا 13:30 زمان استراحت کارشناسان می باشد.
۱۰. کارشناسان واحد پشتیبانی موظف به رفع مشکلات مشتریان بوده و به دلیل رعایت حقوق سایر مشتریان، خدمات پشتیبانی شامل آموزش بصورت تلفنی نمی باشد و وظیفه ورود اطلاعات از قبیل تعریف پرسنل، تعریف شیفت، انتساب شیفت و …. به عهده کارشناسان نمی باشد.
۱۱. نصب مجدد نرم افزار از خدمات قابل ارائه توسط کارشناسان واحد پشتیبانی می باشد، لیکن در صورت درخواست مکرر نصب از طرف مشتری، کارشناسان می توانند با توجه به ترافیک تماسهای سایر مشتریان، زمانی را جهت نصب مشخص و به مشترک اعلام نمایند.
۱۲. موارد مربوط به پرداخت وجه و سایر مسائل مالی، در حیطه وظایف کارشناسان واحد پشتیبانی نمی باشد. لذا خواهشمند است این موارد فقط با واحد مالی مطرح و پیگیری شود.
۱۳. اعزام کارشناس در محل مشتری یا حضور مشتری در محل شرکت با هماهنگی قبلی با واحد فروش مقدور خواهد بود و به درخواستهای بدون هماهنگی پاسخی داده نخواهد شد. گفتنی است جهت درخواست اعزام کارشناس و یا جلسه آموزش در شرکت می بایست از سامانه http://my.41378.ir نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایید.
۱۴. جهت استفاده از سرویس تیکت، پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از سامانه http://my.41378.ir و ورود به سایت، می توانید نسبت به ثبت تیکت و یا درخواست های ویژه همچون درخواست اعزام کارشناس، سفارشی سازی، تغییر و یا افزودن شماره تماس، قفل گشایی و … اقدام نمایید. جهت دریافت اولیه نام کاربری و رمز عبور پس در صفحه ورودی سامانه، بر روی گزینه ی گذرواژه را فراموش کرده ام کلیک نمایید. سپس می توانید انتخاب نمایید که اطلاعات به شماره تلفن همراه و یا پست الکترونیک ثبت شده در اطلاعات مربوط به شما ارسال گردد.
۱۵. با توجه به افزایش تماسهای ورودی واحد پشتیبانی در بازه زمانی بیست و هفتم (27) هر ماه تا سوم (3) ماه بعد، نصب و راه اندازی نرم افزار فقط برای مشتریان جدید انجام خواهد گرفت. لذا در صورت نیاز به نصب مجدد نرم افزار، خارج از این بازه با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
۱۶. فرآیند نصب و راه اندازی نرم افزار فقط از طریق CD ارائه شده انجام خواهد شد و در صورت مفقود شدن یا در اختیار نبودن این CD موظف به تهیه مجدد آن می باشید. نصب و راه اندازی بدون CD و با استفاده از فایلهای موجود در کامپیوتر یا پشتیبانهای تهیه شده خارج از حیطه وظایف واحد پشتیبانی می باشد. جهت ثبت درخواست ارسال CD جدید می بایست از سامانه http://my.41378.ir استفاده نمایید.
۱۷. جهت استفاده از نرم افزار نیاز به قفل سخت افزاری می باشد که در صورت خرابی قفل و یا مفقود شدن آن، مشتری ملزم به خریداری قفل جدید می باشد.
۱۸. کارشناسان واحد پشتیبانی مسوولیتی نسبت به یافتن پشتیبانهای گرفته شده یا آخرین نسخه اجرایی برنامه روی کامپیوتر مشتری ندارد و وظیفه تهیه، نگهداری و ارائه آخرین پشتیبان به عهده مشتری می باشد.
۱۹. مسوولیت نگهداری از فایلهای ارسال شده از طرف واحد پشتیبانی به عهده مشتری می باشد.
۲۰. در صورت تشخیص کارشناس پشتیبانی مبنی بر لزوم برقراری ارتباط از راه دور، مشترک موظف به آماده سازی بستر مناسب جهت ارتباط می باشد و رفع اشکال گزارش شده به صورت تلفنی میسر نخواهد بود.
۲۱. مشتری موظف است پیش از برقراری تماس با واحد پشتیبانی و استفاده از سرویس ریموت، تمامی نرم افزارها و فایلهای در حال استفاده را بسته و درصورت امکان یک بار کامپیوتر را راه اندازی مجدد نماید. بدیهی است کارشناسان هیچگونه مسوولیتی در قبال نرم افزارهای در حال اجرا یا فایلهای ذخیره نشده نخواهند داشت.
۲۲. چنانچه مشتری در زمان ارائه خدمات پشتیبانی کنترل کامپیوتر را در دست گرفته و نرم افزار دیگری را اجرا نماید کارشناسان ملزم به قطع ارتباط ریموت می باشند. این الزام در راستای حفظ اطلاعات و حریم شخصی مشتری و همچنین سلب مسولیت از کارشناسان می باشد.
۲۲. مشتری موظف است تا پایان زمان ارتباط کارشناسان با کامپیوتر از طریق ریموت، حضور داشته و کلیه مراحل را رصد نماید. درصورت عدم حضور و ترک کامپیوتر، کارشناسان موظف به قطع ارتباط می باشند.

پرسش های متداول

دستگاه حضور و غياب چيست ؟

دستگاه حضور و غياب وسيله اي جهت ثبت ورود و خروج افراد و پرسنل كنترل تردد آنها مي باشد. اين دستگاهها كه با سه فناوري در بازار عرضه شده اند، مي توانند هويت فرد را با استفاده از انواع كارت، اثر انگشت يا چهره تشخيص دهند.

چه مدل دستگاه حضور و غياب براي مجموعه شما مناسب است ؟

دستگاههاي حضور و غياب يا مبتني بر كارت كار مي كنند يا مبتني بر تشخيص اثر انگشت. البته مدلهاي اثر انگشت غالبا با كارت نيز كار مي كنند. علت بوجود آمدن نسل دستگاههاي مبتني بر اثر نگشت، سوء استفاده افراد در ثبت كارت به جاي يكديگر بود. با اين تكنولوژي با توجه به منحصر بفرد بودن اثر انگشت افراد، احتمال سوء استفاده افراد در حد بسيار زيادي پايين خواهد آمد. در صورتي كه سازمان شما از نظر تعداد پرسنل كوچك و احتمال سوء استفاده افراد در آن وجود ندارد، دستگاههاي مبتني بر كارت با توجه به قيمت آن انتخاب مناسبي خواهد بود. ولي در صورتي كه تعداد پرسنل زياد بوده و احتمال سوء استفاده پرسنل وجود دارد و از طرفي مشكلاتي مانند گم شدن كارت و نياز به صدور كارت جديد براي افراد بوجود خواهد آمد، استفاده از دستگاههاي مبتني بر اثر انگشت به شما پيشنهاد مي شود.

علت استفاده از دستگاه حضور و غياب در يك شركت، سازمان يا اداره چيست ؟

در اغلب موارد علت استفاده از دستگاههاي حضور و غياب، مديريت كامل به فرآيند ورود و خروج پرسنل و محاسبه دقيق مدت كاركرد افراد، نظارت بر حضور پرسنل و گزارشات تحليلي جهت بررسي ميزان كاركرد مجموعه و مديريت بر فرآيندهاي مالي حقوق و دستمزد مي باشد.

براي مدلهايي كه داراي باتري داخلي نيستند چه راهكاري وجود دارد و چه مشكلاتي بوجود مي آيد ؟

مدلهايي كه داراي باتري داخلي نيستند، امكان كار هنگام قطع برق را نخواهند داشت، ولي براي اطلاعات ذخيره شده در آنها هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد. در صورت تمايل امكان استفاده از Mini UPS يا باتري پشتيباني خارجي براي اين مدلها وجود دارد. اين باتري با يك سيم رابط به دستگاه متصل شده و عملكرد آن كاملا مشابه به مدلهاي داراي باتري داخلي خواهد بود.

تفاوت اصلي انواع دستگاههاي حضور و غياب مبتني بر تشخيص اثر انگشت چيست ؟

سنسورهای نوری از نور مرئی برای تهیه اثر انگشت استفاده می کنند. سطح این سنسورها از تعداد زیادی بخش حساس به نور تشکیل شده است که نور برگشتی از اثر انگشت را به جریان الکتریسیته تبدیل می کنند. اشکال این نوع سنسورها در مواقعی است که اثر انگشت به هردلیلی مانند زخم و خراش تغییر کرده باشد.
اصول کارکرد سنسورهای خازنی مانند اصول کارکرد خازنها است. سطح این سنسورها از المانهای خازنی تشکیل شده است که هر المان وظیفه ثبت یک پیکسل از تصویر نهایی را دارد. اشکال این نوع سنسورها اینست که در طول زمان با آسیب دیدن و یا از بین رفت المانهای خازنی سنسور عملکرد صحیح خود را از دست می دهد یا برای ثبت اثر باید بارها تلاش کرد.

البته انواع دیگر سنسور مانند سنسور حساس به گرما, سنسور حساس به فشار یا سنسور امواج مافوق صوت نیز وجود دارد که با توجه به قیمت و متداول نبودن آن مورد بحث ما نیست.
پس از سنسور که قسمت اصلی یک دستگاه حضور و غیاب است, سایر قابلیتها مانند قابلیت کارت خوان, تصویر برداری از افراد, نحوه ارتباط (شبکه, RS232, USB), سیستم عامل, سرعت پردازش, حجم ذخیره سازی اطلاعات و ترددها, پخش پیام صوتی, نمایش پیام تصویری, ارتباط از طریق شبکه بیسیم, ارتباط از طریق GPRS, اندازه صفحه نمایش, رنگی یا سیاه و سفید بودن صفحه نمایش, قابلیت کار در هنگام قطع برق (مجهز بودن به باتری پشتیبان), ظاهر دستگاه, تعریف زنگ هشدار, امکان ارتباط با قفلهای برقی و درب بازکن (کنترل دسترسی), اتصال به زنگ هشدار, نحوه ارتباط نرم افزار با دستگاه و قابلیتها نرم افزار ارائه شده به همراه دستگاه از دیگر پارامترهای تفاوت بین دستگاههای حضور وغیاب می باشد.

قفل اثر انگشتي يا كارتي چيست ؟

قفل هاي اثر انگشتي يا كارتي در حقيقت جايگزين دستگيره هاي فعلي مي باشند. در اين قفل هاي با توجه به اينكه باز و بسته شدن قفل بصورت الكترونيكي و از طريق كارت، كلمه عبور يا اثر انگشت انجام مي شود، ديگر نيازي به كليد نخواهد بود و نگراني گم شدن كليد يا در اختيار نداشتن آن از بين خواهد رفت.

آيا امكان دريافت ترددهاي ثبت شده در قفل وجود دارد ؟

در بعضي از مدلها امكان اتصال USB Flash و تخليه ترددهاي انجام شده وجود دارد. ترددها در قالب فايل text در USB Flash ذخيره خواهند شد.

در صورت خالي شدن باتري تردد از قفل اثر انگشتي يا كارتي چگونه انجام مي شود ؟

قفل هاي اثر انگشتي يا كارتي براي حل اين مشكل داراي دو قابليت مي باشند. اول امكان اتصال باتري از بيرون و دوم امكان استفاده از كليدهاي يدكي كه به همراه قفل ارائه مي شود.

تفاوت دستگاه كنترل تردد با دستگاه حضور و غياب چيست ؟

دستگاه كنترل تردد در حقيقت يك دستگاه حضور و غياب با قابليت اتصال به قفلهاي برقي مي باشد. اين دستگاهها با قابليتهايي مانند امكان تعريف محدوده زماني براي تردد كاربران و فرمان به قفل هاي برقي جهت باز و بسته شدن در، علاوه بر ثبت تردد كاربر، مجوز ورود به مكان خاص از طريق قفل برقي را نيز صادر مي كند.

چه نوع قفلي براي ارتباط با دستگاههاي كنترل تردد مناسب است ؟

دستگاههاي كنترل تردد كارابان، امكان اتصال به كليه قفلها و رله هاي برقي 12 تا 24 ولت را دارا مي باشد. در صورت نياز به اتصال به درها يا گيتهايي كه داراي سنسورهاي حركتي هستند، مي توان با استفاده از رله واسط ارتباط با دستگاه كنترل تردد را برقرار نمود.

كاربرد گيتهاي ورود و خروج چيست ؟

گيتهاي ورود و خروج براي مكانهايي مناسب است كه نياز به كنترل رفت و آمد مراجعين و جلوگيري از ورود افراد غير مجاز و يا نظارت بر تردد افراد مجاز دارند. با اتصال سيستمهاي كنترل تردد يا دستگاههاي حضور و غياب به اين گيتها، مي توان به صورت همزمان فرآيند ثبت ورود و خروج مراجعين يا پرسنل و كنترل ورود و حروج آنها را انجام داد.

تفاوت انواع مختلف گيتهاي ورود و خروج چيست ؟

تفاوت انواع مدلهاي گيتهاي ورود و خروج در نوع كاربري و مكان مورد استفاده مي باشد. به عنوان مثال گيتهاي باله اي براي مكانهايي كه نياز به عدم عبور افراد تحت هيچ شرايطي هنگام بسته بودن گيت لازم است، كاربرد دارد. اين گيتها در صورت عدم عبور در زمان مقرر بسته شده و مانع از عبور فرد مي شوند. گيتهاي اهرمي پس از باز شدن، تا زمان گردش ميله بعدي، باز هستند و فرد فرصت دارد در اين فاصله از گيت عبور كند.

تفاوت سنسور اثر انگشت با دستگاه حضور و غياب چيست ؟

سنسورهاي اثر انگشت فقط وظيفه اسكن اثر انگشت و تطبيق آن با نمونه هايي كه قبلا ثبت شده است را بر عهده دارند. در نتيجه مانند دستگاه حضور و غياب داراي صفحه نمايش، صفحه كليد، پورتهاي ارتباطي و ... نيستند. با توجه به ارتباط اين سنسور از طريق پورت USB و كنترل از طريق نرم افزار، مي توانند كاربردهاي مختلف داشته باشند كه حضور و غياب يكي از آنهاست.

كاربرد سنسورهاي اثر انگشت چيست ؟

با توجه به اينكه اين سنسورها وظيفه اسكن اثر انگشت و تطبيق آن با اطلاعات اثرانگشتهاي موجود را بر عهده دارند، از آنها مي توان براي اهداف مختلف استفاده كرد. شناسايي افراد مرتبط با يك كودك در يك مهد كودك، شناسايي افراد ثبت نام كننده در يك آزمون، ثبت و آرشيو اطلاعات مراجعين به يك سازمان و شناسايي در مراجعات بعدي، ثبت اطلاعات تحويل گيرندگان كالا در انبارها و ... برخي از كاربردهاي اين سنسورها مي باشد.
لازم به ذكر است كه اين سنسورها به همراه نرم افزار سفارشي قابل ارائه مي توانند كاربردهاي مختلف و متنوع ديگري نيز داشته باشند.