شرایط ارائه خدمات پشتیبانی دستگاه حضور و غیاب ، کنترل تردد و نرم افزارهای کارابان

جهت دریافت خدمات پشتیبانی به نکات زیر توجه فرمایید :
١. کلیه محصولات سخت افزاری دارای یک سال گارانتی از تاریخ خرید منطبق با مفاد و شرایط مندرج در برگ گارانتی و یک سال خدمات تلفنی و اینترنتی رایگان می باشد.
۲. ارائه خدمات پشتیبانی بصورت تلفنی و اینترنتی از تاریخ خرید به مدت یکسال بصورت رایگان انجام خواهد شد. پس از گذشت یک سال نیاز به تمدید قرارداد می باشد.
۳. روش ارائه خدمات پشتیبانی، شناسایی مشتری توسط شماره تماس می باشد. لذا در صورت تماس با شماره هایی که در سیستم واحد پشتیبانی ثبت نشده است، امکان برقراری تماس با واحد پشتیبانی مقدور نخواهد بود.
۴. در صورتیکه نیاز به ثبت شماره جدید در سیستم پشتیبانی دارید، از طریق سامانه http://my.41378.ir اقدام نمایید.
۵. پس از گذشت یک سال از تاریخ خرید یا تمدید مجدد خدمات، سیستم بصورت خودکار امکان برقراری ارتباط شما با واحد پشتیبانی را غیرفعال خواهد کرد و صرفا پس از تمدید قرارداد و تایید واحد مالی، امکان ارتباط با این واحد مجددا میسر خواهد شد. جهت تمدید پشتیبانی از سامانه http://my.41378.ir استفاده نمایید.
۶. در صورت اتمام خدمات پشتیبانی سالیانه و درخواست مشتری مبنی بر اعزام کارشناس جهت ارائه خدمات حضوری در محل ایشان، هزینه دریافتی صرفا جهت ارائه خدمات در مدت زمان مشخص شده می باشد و پس از پایان جلسه ی ارائه ی خدمات حضوری و تأیید صحت خدمات توسط مشتری، مشکلات آتی پیش آمده از تعهدات شرکت کاراپرداز خارج بوده و هیچ گونه مسئولیتی را متوجه این شرکت نخواهد نمود. لذا جهت ارائه ی خدمات مجدد، مشتری موظف به تمدید قرارداد خدمات پشتیبانی می باشد.
۷. پس از برقراری تماس با واحد پشتیبانی برحسب ترافیک ایجاد شده ممکن است نیاز به انتظار در صف تا ارتباط با کارشناسان باشد، لذا خواهشمند است تا برقراری ارتباط صبور باشید.
۸. حداکثر مدت مکالمه با کارشناسان، 10 دقیقه بوده و پس از گذشت این زمان، جهت ارائه خدمات بهتر به مشترکین منتظر در صف، تماس به صورت خودکار قطع خواهد شد. در صورت نیاز به مکالمه با کارشناسان باید مجددا با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
۹. ساعات کاری واحد پشتیبانی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 16:30 می باشد. ساعت 13 تا 13:30 زمان استراحت کارشناسان می باشد.
۱۰. کارشناسان واحد پشتیبانی موظف به رفع مشکلات مشتریان بوده و به دلیل رعایت حقوق سایر مشتریان، خدمات پشتیبانی شامل آموزش بصورت تلفنی نمی باشد و وظیفه ورود اطلاعات از قبیل تعریف پرسنل، تعریف شیفت، انتساب شیفت و …. به عهده کارشناسان نمی باشد.
۱۱. نصب مجدد نرم افزار از خدمات قابل ارائه توسط کارشناسان واحد پشتیبانی می باشد، لیکن در صورت درخواست مکرر نصب از طرف مشتری، کارشناسان می توانند با توجه به ترافیک تماسهای سایر مشتریان، زمانی را جهت نصب مشخص و به مشترک اعلام نمایند.
۱۲. موارد مربوط به پرداخت وجه و سایر مسائل مالی، در حیطه وظایف کارشناسان واحد پشتیبانی نمی باشد. لذا خواهشمند است این موارد فقط با واحد مالی مطرح و پیگیری شود.
۱۳. اعزام کارشناس در محل مشتری یا حضور مشتری در محل شرکت با هماهنگی قبلی با واحد فروش مقدور خواهد بود و به درخواستهای بدون هماهنگی پاسخی داده نخواهد شد. گفتنی است جهت درخواست اعزام کارشناس و یا جلسه آموزش در شرکت می بایست از سامانه http://my.41378.ir نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایید.
۱۴. جهت استفاده از سرویس تیکت، پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از سامانه http://my.41378.ir و ورود به سایت، می توانید نسبت به ثبت تیکت و یا درخواست های ویژه همچون درخواست اعزام کارشناس، سفارشی سازی، تغییر و یا افزودن شماره تماس، قفل گشایی و … اقدام نمایید. جهت دریافت اولیه نام کاربری و رمز عبور پس در صفحه ورودی سامانه، بر روی گزینه ی گذرواژه را فراموش کرده ام کلیک نمایید. سپس می توانید انتخاب نمایید که اطلاعات به شماره تلفن همراه و یا پست الکترونیک ثبت شده در اطلاعات مربوط به شما ارسال گردد.
۱۵. با توجه به افزایش تماسهای ورودی واحد پشتیبانی در بازه زمانی بیست و هفتم (27) هر ماه تا سوم (3) ماه بعد، نصب و راه اندازی نرم افزار فقط برای مشتریان جدید انجام خواهد گرفت. لذا در صورت نیاز به نصب مجدد نرم افزار، خارج از این بازه با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
۱۶. فرآیند نصب و راه اندازی نرم افزار فقط از طریق CD ارائه شده انجام خواهد شد و در صورت مفقود شدن یا در اختیار نبودن این CD موظف به تهیه مجدد آن می باشید. نصب و راه اندازی بدون CD و با استفاده از فایلهای موجود در کامپیوتر یا پشتیبانهای تهیه شده خارج از حیطه وظایف واحد پشتیبانی می باشد. جهت ثبت درخواست ارسال CD جدید می بایست از سامانه http://my.41378.ir استفاده نمایید.
۱۷. جهت استفاده از نرم افزار نیاز به قفل سخت افزاری می باشد که در صورت خرابی قفل و یا مفقود شدن آن، مشتری ملزم به خریداری قفل جدید می باشد.
۱۸. کارشناسان واحد پشتیبانی مسوولیتی نسبت به یافتن پشتیبانهای گرفته شده یا آخرین نسخه اجرایی برنامه روی کامپیوتر مشتری ندارد و وظیفه تهیه، نگهداری و ارائه آخرین پشتیبان به عهده مشتری می باشد.
۱۹. مسوولیت نگهداری از فایلهای ارسال شده از طرف واحد پشتیبانی به عهده مشتری می باشد.
۲۰. در صورت تشخیص کارشناس پشتیبانی مبنی بر لزوم برقراری ارتباط از راه دور، مشترک موظف به آماده سازی بستر مناسب جهت ارتباط می باشد و رفع اشکال گزارش شده به صورت تلفنی میسر نخواهد بود.
۲۱. مشتری موظف است پیش از برقراری تماس با واحد پشتیبانی و استفاده از سرویس ریموت، تمامی نرم افزارها و فایلهای در حال استفاده را بسته و درصورت امکان یک بار کامپیوتر را راه اندازی مجدد نماید. بدیهی است کارشناسان هیچگونه مسوولیتی در قبال نرم افزارهای در حال اجرا یا فایلهای ذخیره نشده نخواهند داشت.
۲۲. چنانچه مشتری در زمان ارائه خدمات پشتیبانی کنترل کامپیوتر را در دست گرفته و نرم افزار دیگری را اجرا نماید کارشناسان ملزم به قطع ارتباط ریموت می باشند. این الزام در راستای حفظ اطلاعات و حریم شخصی مشتری و همچنین سلب مسولیت از کارشناسان می باشد.
۲۲. مشتری موظف است تا پایان زمان ارتباط کارشناسان با کامپیوتر از طریق ریموت، حضور داشته و کلیه مراحل را رصد نماید. درصورت عدم حضور و ترک کامپیوتر، کارشناسان موظف به قطع ارتباط می باشند.

پرسش های متداول

در اینجا به پاسخ برخی پرسش های متداول پیرامون محصولات کارابان می پردازیم.

نرم افزار کارابان بر روی چه سیستم عامل هایی نصب می گردد؟

نرم افزار کارابان بر روی تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز، از ویندوز XP به بالا قابل نصب می باشد.

گفتنی است ویندوز XP سرویس پک دو به دلیل ناسازگاری سیستم عامل با پایگاه داده SQL Server به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد ( سرویس پک سه آپگرید شده از سرویس پک دو نیز چنین شرایطی را دارد).

همچنین ویندوز 8 به دلیل مشکلات متعدد همچون نصب .Net Framework نیز پیشنهاد نمی گردد.

32 بیت و یا 64 بیت بودن ویندوز نیز تفاوتی در عملکرد نرم افزار نخواهد داشت.

گفتنی است انجام تنظیمات مربوط به پشتیبانی سیستم عامل از زبان فارسی نیز از پیش نیازهای نصب نرم افزار می باشد.

نرم افزار کارابان از کدام پایگاه داده و چه نسخه ای استفاده می کند؟

نرم افزار کارابان از SQL Server ورژن 2005 و بعد از آن، به عنوان پایگاه داده استفاده می نماید.

دقت داشته باشید چنانچه بخواهید نرم افزار را از سیستمی به سیستم دیگر منتقل نمایید یا پشتیبان پایگاه داده آن را در محلی دیگر بازیابی کنید، لازم است حتما از SQL Server همان نسخه ای که در مبدأ نصب بوده و یا بالاتر استفاده نمایید.

آیا جهت نصب نرم افزار استفاده از خدمات پشتیبانی الزامی است؟

خیر. می توانید با استفاده از راهنمای نصب موجود در دی وی دی نرم افزار کارابان و یا فایل های آموزشی موجود در همین وبسایت، اقدام به نصب نرم افزار نمایید. بدیهی است بسته به شرایط کامپیوتر و یا سیستم عامل امکان بروز خطا نیز وجود دارد. با این وجود چنانچه از خدمات پشتیبانی استفاده نمایید، کارشناسان واحد پشتیبانی کارابان تمامی مراحل نصب و یا انتقال نرم افزار از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر را از طریق ریموت انجام خواهند داد.

آیا در صورت پایان خدمات پشتیبانی، نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب از کار می افتند؟

خیر. به هیچ عنوان. ما در کارابان در تلاشیم با استفاده از ابزارهای گوناگون، طراحی هر چه کاربرپسندتر نرم افزارها و آموزش های تکمیلی، شرایطی فراهم آوریم تا مشتریان گرامی به راحتی و به صورت مستقل تمامی فرآیندهای مورد نیاز خود از محصولات را در اختیار داشته باشند و اخلال در عملکرد محصولات جهت ملزم نمودن مشتریان به استفاده از خدمات پشتیبانی را امری غیراخلاقی می دانیم.

جهت ارتقاء نرم افزار چه فرآیندی مورد نیاز است؟ آیا استفاده از خدمات پشتیبانی برای این امر الزامی است؟

ارتقاء نرم افزار کارابان در راستای افزایش سقف تعداد پرسنل و یا اضافه نمودن ماژول (مانند حقوق و دستمزد، پیامک و …) صورت می پذیرد که در این راستا فایل های مورد نیاز در قالب دی وی دی برای مشتری ارسال می گردد.

پس از طی فرآیندهای مربوط به خریداری ارتقاء، دی وی دی جدید به مشتری تحویل می گردد. چنانچه نصب قبلی به درستی انجام شده باشد و سیستم عامل نیز مشکل خاصی نداشته باشد، ابزار به روز رسان موجود در دی وی دی فرآیند ارتقاء را به صورت کاملا خودکار انجام می دهد. گفتنی است اکیداً توصیه می گردد پیش از به روز رسانی حتما از داده ها و فایل های نرم افزار پشتیبان گیری نمایید.

با این وجود در صورت استفاده از خدمات پشتیبانی، کارشناسان واحد پشتیبانی تمامی امور مربوط به ارتقاء نرم افزار را از طریق ریموت و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین حد اطمینان انجام خواهند داد.

در هنگام اجرای نرم افزار با خطای قفل سخت افزاری مواجه می شوم، علت چیست؟

این مورد به چند دلیل می تواند پیش آمده باشد. نخست این که به طور کلی قفل سخت افزاری را به کامپیوتری که نرم افزار بر روی آن اجرا می شود (سرور در نسخه شبکه) متصل نشده است. قفل سخت افزاری نرم افزار کارابان به صورت یک دانگل USB می باشد که در هنگام خرید شما، تحویل گردیده است. قفل سخت افزاری را متصل نمایید.

چنانچه از اتصال قفل به کامپیوتر اطمینان دارید، ممکن است ایراد از پورت USB کامپیوتر باشد. در این گونه مواقع معمولا با اتصال قفل به پورت دیگر مشکل مرتفع می گردد. دقت داشته باشید با توجه با ساختار قفل های سخت افزاری، بهتر است این قطعات را به پورت های USB2 متصل نمایید و از اتصال آنها به پورت های USB3 که معمولا به رنگ آبی هستند اجتناب نمایید.

اگر هیچ یک از موارد بالا منجر به رفع مشکل نشد می توانید جهت ارسال قفل به بخش سخت افزاری شرکت، از طریق سامانه ی my.41378.ir اقدام نمایید. البته در صورت امکان می توانید قفل و سی دی را به صورت آزمایشی بر روی کامپیوتری دیگر نصب نموده و مورد را بررسی کنید.

لازم به ذکر است در تمامی مراحل بالا چنانچه خدمات پشتیبانی کارابان برای شما فعال باشد، می توانید از راهنمایی های کارشناسان استفاده نمایید.

از چه حافظه جانبی ای جهت تخلیه دستگاه استفاده کنیم؟

جهت تخلیه اطلاعات تردد پرسنل از روی دستگاه لازم است از حافظه فلش USB استاندارد با ظرفیت حداکثر 8 گیگابایت که با ساختار FAT32 فرمت شده است استفاده نمایید.

در صورت فراموشی نام کاربری و رمز عبور نرم افزار چه مراحلی را می بایست طی نمود؟

پیش از هر چیز می بایست از طریق سامانه my.41378.ir اقدام به ثبت درخواست قفل گشایی نرم افزار نمایید. پس از تأیید درخواست، در صورتی که استفاده از خدمات پشتیبانی برای شما فعال باشد، می توانید با واحد پشتیبانی کارابان تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما، نام کاربری و رمز عبور نرم افزار را به حالت پیشفرض تغییر دهند.

چنانچه خدمات پشتیبانی برایتان فعال نبود نیز، پس از تأیید درخواست، از سایت www.41378.ir لینک شماره 24 را دانلود نموده و مطابق دستور العمل آن اقدام نمایید.

در صورت قفل بودن منوی دستگاه و عدم دسترسی به کاربر مدیر چه مراحلی را می بایست طی نمود؟

ابتدا می بایست از طریق سامانه my.41378.ir اقدام به ثبت درخواست قفل گشایی دستگاه نمایید. پس از تأیید درخواست، درصورتی که استفاده از خدمات پشتیبانی برای شما فعال باشد، می توانید با واحد پشتیبانی کارابان تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما، منوی دستگاه حضور و غیاب شما را قفل گشایی نمایند.

چنانچه خدمات پشتیبانی برایتان فعال نبود، در پاسخ به درخواست شما، نشانی شرکت جهت ارسال دستگاه و قفل گشایی برایتان نمایش داده خواهد شد.

برخی از مشتریان کارابان

مشتریان دستگاه اکسس کنترل کارابان
مشتریان دستگاه کنترل تردد کارابان
مشتریان دستگاه کنترل دسترسی کارابان

جهت مشاوره با کارشناسان و یا کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید!

ساعات کاری واحد فروش: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16:30 و پنجشنبه از ساعت 8:30 الی 12:30